فروش و قیمت بلوک سبک هبلکس در تهران | بلوک سبک هبلکس

معرفی بلوک هبلکس و ویژگی های آن

در این مقاله دراربطه با  بلوک هبلکس و ویژگی های آن  بیشتر توضیح خواهیم داد. بلوک هبلکس  و ویژگی های آن از جمله مصالح ساختمانی است که از جنس ترکیبی سیمان، آهک، پودر آلومینیوم و سیلیس ساخته شده است. بلوک های هبلکس امروزه کاربردهای متنوعی در ساختمان سازی دارند که به علت ویژگی های خاص این بلوک از جمله عایق بودن در برابر صدا و حرارت و رطوبت در کنار وزن پایین و صرفه جویی در استفاده از مصالح دیگر ساختمانی، کاربرد آن رو به گسترش می باشد.

هبلکس چیست؟

بلوک هبلکس یا بلوک سبک aac، از انواع مصالحی از جنس بتن هستند که کاربرد اصلی آنها در عایق کاری می باشد. از این بلوک ها معمولا در بیرون و داخل ساختمان ها استفاده می شود و با توجه به ساختاری که دارد، می تواند به آسانی و با سرعت نصب و استفاده شود. این بلوک را می توان همچنین در قسمت های مختلفی از جمله لوله گذاری، سیم کشی ساختمان مشاهده نمود. با استفاده از بلوک های هبلکس، دیگر نیازی به عایق کاری مجدد نیست. در ایران می توانید هبلکس ها را تا ابعاد مختلف مانند طول 600، ارتفاع 250 و در ضخامت های مختلف تا 500 میلیمتر بیابید. در ادامه به بیان ویژگی های بلوک هبلکس می پردازیم.

معرفی ویژگی های بلوک هبلکس

هبلکس ساختار و ویژگی های خاص خود را دارد که سبب شده است تا استفاده از آن مزایایی نیز به همراه داشته باشد. از جمله این ویژگی ها می توان اشاره نمود به:

مقرون به صرفه بودن بلوک هبلکس

بلوک هبلکس به دلیل مزایای فوق العاده ای که دارد از نظر اقتصادی بسیار به صرفه می باشد برای مثال عایق بودن بلوک هبلکس که سبب حذف هزینه های عایق کاری می گردد ، حذف گچ خاک ، سرعت اجرای بالا و…

وزن پایین بلوک هبلکس

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، بلوک هبلکس وزن پایین تری نسبت به آجر و مصالح دیگر دارد. به عنوان مثال می توان به یک هبلکس 60 در 25 در 20 اشاره نمود که با اینکه حجمی به اندازه ی 46 آجر دارد، اما وزن آن در مقایسه با آجرها، یک چهارم آن است.

مقاومت بلوک هبلکس

مقاومت یکی دیگر از ویژگی های بلوک هبلکس است. این سازه ها می توانند در برابر زمین لرزه و تنش های بیرونی مقاومت بیشتری را از خود نشان دهند.

عایق بودن بلوک هبلکس

بلوک های هبلکس به خوبی می توانند در برابر گرما، صدا و سرما عایق باشند. امروزه مهندسان و مالکان می توانند از نیاز خود به عایق های دیگری را با به کار بردن هبلکس برطرف نمایند.

مقاوم دربرابر آتش

همچنین دیگر ویژگی های بلوک هبلکس را می توان کندی هدایت آن برای گرما و انتقال آتش دانست که سبب می شود تا به خوبی از آتش سوزی و گسترش آن جلوگیری شود.

مشخصات ، وزن و ابعاد بلوک هبلکس

از مزیت های فوق العاده بلوک هبلکس این است که با ابعاد مختلف قابل عرضه می باشد و هیچ محدودیتی ندارد. در صورتی که برای پروژه های خود به بلوک هبلکس نیاز دارید تنها کافی است با شماره تلفن 09127910460 تماس حاصل نمائید.

چرا از بلوک هبلکس استفاده کنیم؟

ویژگی های خاصی که بلوک هبلکس دارد، سبب شده است تا هبلکس محصولی متمایز از سایر مصالح ساختمانی باشد و علاوه بر افزایش سرعت کار، ابعاد مناسبی نیز داشته باشد. این بلوک ها استحکام و پایداری بالایی دارند و می توانند در برابر حرارت و صدا و جلوگیری از اتلاف انرژی، عایق خوبی باشند. علاوه بر این باید بدانید که با استفاده از این بلوک ها، شما به اندازه یک چهارم حد معمول نیاز به ملات و مصرف آن برای کشیدن یک دیوار با بلوک های هبلکس دارید. به عنوان مثال می توان گفت برای یک دیوار 2.5 تا 3 متر، تنها به 10 تا 15 لایه سیمان نیاز داریم.

از دیگر دلایل استفاده از هبلکس همچنین می توان گفت که علاوه بر اینکه مقاومت آنها به اندازه یک سنگ می باشد و در برابر فشارهای داخلی و بیرونی به خوبی از خود مقاومت نشان می دهد، اما وزن کمتری دارد و این سبب می شود تا کارگر و بنا بتوانند با سرعت بیشتری کار را جلو ببرند و دیوارچینی را انجام دهند. در این صورت می توان گفت صرفه جویی در هزینه های کارگر ساختمان و مصالح می تواند از مزیت های دیگر استفاده از هبلکس باشد.

فروش و قیمت بلوک سبک هبلکس در تهران | بلوک سبک هبلکس

نحوه ی استفاده از بلوک هبلکس

یکی دیگر از ویژگی های هبلکس، استفاده راحت تر از آن در مقایسه با دیگر مصالح ساختمانی است. بلوک هبلکس می تواند توسط اره به آسانی برش بخورد و میخ و پیچ ها نیز در آن به راحتی فرو روند. با توجه به مطالبی که بیان شد، می توان گفت که استفاده از هبلکس به راحتی در ساختمان سازی قابل انجام است. در مورد طرز استفاده از بلوک هبلکس لازم است بدانید قبل از مصرف آن، باید هبلکس را کاملا خیس نمایید. دلیل این کار را می توان افزایش خاصیت عایق آب بودن هبلکس دانست که موجب افزایش وزن آن نخواهد شد. همچنین خاصیت چسبندگی به ملات بیشتر خواهد شد و رطوبت جذب شده به هبلکس، سبب حفظ بلوک ها در کنار هم می شود.

همچنین لازم است بدانید که از بلوک هبلکس نمی توان در دیوارهایی مانند دیوارهای حمال و باربر استفاده کرد. هبلکس استحکام کمتری در مقابل بتن ها دارد و بهترین مکان برای استفاده از هبلکس، دیواره های داخلی و همان اماکنی هستند که آجرها و بلوک های سفالی و بتنی استفاده می شوند. در نهایت بعد از دیوارچینی کامل، شما می توانید با آب پاشی تمام بخش های دیوار بلوک هبلکس، از چسبانده شدن ملات ها و هبلکس ها به یکدیگر اطمینان حاصل نمایید.

بلوک هبلکس از نظر اقتصادی

همانطور که گفتیم، هبلکس یک نوع بتن سبک متخلخل است که خواصی مانند سنگ داشته ولی وزن آن کمتر است. این بلوک ها را می توان نمونه بهبود یافته سنگ ها برای ساخت و ساز خانه ها دانست که مهمترین مزیت آن، برتری اقتصادی و خواص کاربردی آن می باشد.

خرید هبلکس

در بازار هبلکس به aac معروف است که کاربرد آن معمولا برای دیوارهای داخلی با ضخامت های 10 و برای دیوارهای اطراف در ضخامت های 15 سانتی متر می باشد. لازم است در خرید توجه داشته باشید که هبلکس به طور کلی در دو نوع اتوکلاوی و غیر اتوکلاوی تقسیم بندی می شود که انواع غیر اتوکلاوی آن ارزان تر است که این ارزانی، ناشی از کیفیت کمتر آن می باشد. لازم است در خرید هبلکس به ابعاد سفارشی آن توجه نموده و لبه های سنگ را چک کنید. اضلاع این سنگ باید صاف و دارای گوشه های قائم مانند باشند.

فروش و قیمت بلوک سبک هبلکس در تهران | بلوک سبک هبلکس

جهت خرید بلوک هبلکس با شماره 09127910460 تماس حاصل فرمایید.

فروش بلوک هبلکس

شما عزیزان می توانید بلوک هبلکس را با بهترین کیفیت و قیمت از ما تهیه کنید.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید.