بلوک سبک هبلکس

معرفی بلوک هبلکس و ویژگی های آن

بلوک هبلکس ، بلوک سبک ، بلوکaac هبلکس از جمله مصالح نوین ساختمانی است . جنس بلوک هبلکس ازجنس ترکیبی سیمان، آهک، پودر آلومینیوم و سیلیس ساخته شده است . بلوک های هبلکس امروزه کاربردهای متنوعی در ساختمان سازی دارند . به علت ویژگی های خاص این بلوک از جمله عایق صوت و حرارت و رطوبت بودن در کنار وزن پایین و صرفه جویی در استفاده از مصالح دیگر ، کاربرد آن رو به گسترش می باشد .

بست هبلکس چیست؟

اتصالات هبلکس به جهت اجرای صحیح و اصولی دیوار و اتصال درست دیوارها به یکدیگر ، تولید و در اختیار مهندسین و سازندگان گرامی قرار داده می‌شود. ابعاد و اندازه بست‌ها کاملا مطابق با استاندارد بوده و کاملا از جنس گالوانیزه (جهت محافظت در برابر زنگ زدگی و خوردگی) می‌باشد . اتصالات هبلکس برای بند کردن و متصل کردن بلوک های هبلکس استفاده می شود . بست های هبلکس شامل بست کرکره ای ، بست رادیکالی ، بست تخت (ثابت) ، بست ال می باشد .

چسب هبلکس ملات خشک آماده ی مصرف است . جهت تسطیح سطوح داخلی و خارجی دیوارها و همچنین برای هموار کردن به کار می رود . به کمک چسب هبلکس برای اجرای نمای ساختمان یک زیر سطح هموار و مطلوب درست می شود . این چسب قدرت چسبندگی بسیار بالایی داشته . این ملات فقط با افزودن آب آماده مصرف می گردد . چسب هبلکس دارای مقاومت بسیار زیادی است .

پودرآلومینیوم و ویژگی های آن

پودر آلومینیوم در واقع دانه بندی ریزی از آلومینیوم است . پودر آلومینیوم با نام‌های دیگری مثل آلومینیوم پولکی ، فلز آلومینیوم ، آلومینیوم و متانا نیز شناخته می‌شود . پودرآلومینیوم پودری سبک ، با رنگی بین سفید متمایل به نقره ای وخاکستری است . این پودربی بو و همچنین ماده ای واکنش پذیر واشتعال پذیر است . آلومینیوم به صورت پودر کاربردهای متعددی دارد . ازکاربردهای آن می توان به این موارد اشاره کرد : تولیددوغاب ، موادمنفجره ، فرایند ترمیت به منظور تولید آلیاژهای آهنی می باشد . همچنین به منظور برخی کاربردهای اختصاصی جوش کاری مثلا در ریل ها ، آتش کاری (پیروتکنیک) که درتولید ترقه ، جرقه ، و سایر محصولات آتش زا کاربرد دارد . درتولید چسب ورنگ آلومینیومی ، تولید بسیاری از اجزایی که در اتومبیل ها به کارمی روند .

گلوله های فولادی

گلوله های فولادی،ابزاری پرکاربرد درصنایع مختلف می باشند. همانطورکه از نام این گلوله ها پیداست، جنس این گلوله ها از فولاد می باشد . فولاد فلزی بسیار سخت و مقاوم است . این نوع گلوله ها، سایز های مختلفی دارند . بسته به نیاز هر صنایع ،که در تولید محصولات خود به این گلوله ها نیاز دارند، مورد استفاده قرار می گیرند. در صنایعی که در زمینه تولید انواع مواد معدنی فعالیت می کنند، این گلوله ها، به عنوان عامل خرد کننده مواد معدنی مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال در معادن تولید سیمان، برای خرد کردن و به اصطلاح آسیا کردن سنگ ها، از این گلوله ها استفاده می شود . بر اساس کاربرد این گلوله ها در صنایع مختلف ازسایز های مختلف این گلوله ها استفاده می شود.

مزایای بلوک هبلکس