قیمت پودرآلومینیوم

قیمت پودرآلومینیوم

پودرآلومینیوم چیست ؟

در این مقاله در رابطه با قیمت پودرآلومینیوم|فروش پودرآلومینیوم و ویژگی های آن بیشتر توضیح خواهیم داد .آلومینیوم عنصری فلزی در پوسته زمین بوده که در بوکسیت وجود دارد . بعد از استخراج آلومینیوم از بوکسیت، با روشی به نام بایر پراکنده سازی آن صورت می‌گیرد. این فلز به رنگ نقره‌ای، شکل پذیر ، نرم ، غیر مغناطیسی و غیر سمی است که کاربردهای مختلفی در سطح تجاری و غیرتجاری دارد. پودر آلومینیوم نیز در واقع دانه بندی ریزی از آلومینیوم بوده و با نام‌های دیگری مثل آلومینیوم پولکی، فلز آلومینیوم، آلومینیوم و متانا نیز شناخته می‌شود .

قیمت پودرآلومینیوم

پودرآلومینیوم(AL) چیست ؟

پودرآلومینیوم پودری سبک ، با رنگی بین سفید متمایل به نقره ای و خاکستری است . این پودربی بو و همچنین ماده ای واکنش پذیر و اشتعال پذیر است . آلومینیوم به صورت پودر کاربردهای متعددی دارد . ازکاربردهای آن می توان به این موارد اشاره کرد : تولیددوغاب ، موادمنفجره ، فرایند ترمیت . به منظور تولید آلیاژهای آهنی و نیز به منظور برخی کاربردهای اختصاصی جوش کاری مثلا در ریل ها ، آتش کاری (پیروتکنیک) که درتولید ترقه ، جرقه ، و سایر محصولات آتش زا کاربرد دارد . تولید چسب و رنگ آلومینیومی ، تولید بسیاری از اجزایی که در اتومبیل ها به کارمی روند . سوخت موشک ، ساخت رنگدانه ها و جوهر ها ، افزودنی های تولید گاز در ساخت بلوک و بتن سبک ، پودر شناسایی اثر انگشت . همچنین برای تولید محصول های الکتریکی کاربرد زیادی دارد و مورد استفاده قرار می گیرد .

کاربرد پودرآلومینیوم

کاربردهای پودرآلومینیوم گستره ی در خور توجهی از موارد تجاری ، تکنولوژی های مختلف ، صنایع متالورژیکی ، صنایع جوش کاری ، صنایع خوردگی ، صنایع شیمیایی و صنایع تولید نسوز را در بر می گیرد .

پودرآلومینیوم در مقیاس های کوچک تر نیز کاربردی اند . مثلا در محصولات اصطکاکی ، پلاستیک ها و مواد منفجره نیز به کار گرفته می شوند .

پودرآلومینیوم کاربردهای تزئینی نیز دارد . مثلا در ریخته گری سرد و افشانش سرد فلزی به کار می روند .

پودرهای آلومینیوم در رنگ ها ، رنگ دانه ها ، پوشش های حفاظتی ، جوهرهای چاپ ، سوخت موشک ، موادمنفجره ، موادساینده و سرامیک ها ، تولید مواد شیمیایی آلومینیومی آلی و معدنی ، مثلا به صورت کاتالیست به کار می روند . در تولید وسایل آتش بازی نیز کاربرد دارد .

به دلیل ایجاد رنگ های روشن در زمان سوختن آلومینیوم ، از پودر آلومینیوم برای ایجاد جلوه های مختلف فلاش در نمایش های آتش بازی ، از درجه های مختلف پودر استفاده می شود . همچنین از پودر آلومینیوم با ظرفیتی مشخص به عنوان ماده تشکیل دهنده مواد منفجره ، در معادن تجاری مورد استفاده قرار می گیرد .

کاربردهای دیگر پودرآلومینیوم

این ماده پر کاربرد در گذشته نیز در صنعت عکاسی برای ایجاد چشمک زدن دوربین استفاده می شده است .

در تغییر رنگ و استفاده در سلول های خورشیدی نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

پودر آلومینیوم در صنایع ساختمان سازی در جهت تولید بلوک سبک مورد استقبال قرار گرفته و از آن استفاده می شود .

این ماده در صنایع آرایشی و خودروسازی نیز کاربرد دارد .

در تولید مواد نسوز یا دیر گداز از پودر آلومینیوم استفاده می شود .

روش تولید پودرآلومینیوم

 برای تولید پودر آلومینیوم چهار روش وجود دارد که عبارتند از :  خرد کردن آلومینیوم به صورت مکانیکی ، تولید آلومینیوم از طریق ایجاد واکنش به صورت شیمیایی . ته نشین کردن آلومینیوم به صورت الکتروشیمیایی . روش اتمیزاسیون آلومینیوم ( افشان کردن مذاب فلز آلومینیوم ) . متداول ترین روش های تولید انواع پودر آلومینیوم با روش آسیاب کردن آلومینیوم ، افشانش با هوا و افشانش گازی است . اگر پودر آلومینیومی که از روش افشانش یا تکه های خرد شده آلومینیوم به دست می آید . در کنار یک حلال آسیاب شود خمیر آلومینیم به دست می آید .

ویژگی های پودرآلومینیوم

پودر آلومینیوم علاوه بر استفاده و کاربر آن در صنعت ، در صحنه های جنایت برای ایجاد اثر انگشت نهفته در سطوح صاف و غیر متخلخل استفاده می شود . پودر آلومینیوم موثرترین و بهترین نوع پودر برای شناسایی اثر انگشت بر روی شیشه به شمار می رود .

از ویژگی های مهم پودر آلومینیوم می توان به در دسترس بودن آسان آن اشاره کرد . که همراه با واکنش پذیری بالا و خاصیت قابل احتراق آن به این معنی است . که در صورت استفاده به عنوان سوخت جامد می توان از آن در مقدار زیاد استفاده نمود . یک نمونه معروف از پودر آلومینیوم که به این روش استفاده می شود . در موتورهای موشکی جامد قابل استفاده مجدد از شاتل فضایی ناسا است . پودر آلومینیوم غیر قابل حل در آب است و در مکان خشک تجزیه می شود .

جهت اطلاع از قیمت پودرآلومینیوم با شماره تماس 09127910460 تماس حاصل نمائید.

کاربرد پودرآلومینیوم در کجاست ؟

پودر آلومینیوم با توجه به کارایی فوق العاده اش در صنایع مختلف ، به طور چشم گیری مورد استفاده قرار گرفته است . در ایجاد واکنش های اکسیداسیون – کاهش ، وقتی که اکسید چند فلز با پودرآلومینیوم آمیخته می شود ترکیبی پودری ایجاد می شود که همراه با انتشار نور می سوزد و انرژی بسیار زیادی را در مدت زمان کوتاهی تولید می کند .

از این مسئله در تولید پودر فلش که مخلوطی از پرکلرات پتاسیم و پودرآلومینیوم است استفاده می شود . این دو با هم در واکنش انفجاری و شدیدی مشارکت می کنند که در مدت زمان کوتاهی انجام می پذیرد .

پودرآلومینیوم همچنین  به عنوان یک جزء اصلی در متالورژی به کار گرفته می شود . در این حالت معمولا پودر به یک فلز مذاب افزوده می شود .

کاربردهای پودرآلومینیوم از تنوع بسیاری برخوردار است ، از آن جمله می توان به کاهش آلومینوترمیک در متالورژی ، فرآیندهای شیمیایی ، مواد منفجره ، سوخت موشک ، مواد آتش زا ، جوش کاری  ترمیت ، افزودنی های تولید گاز در ساخت بتن سبک ، داروها ، رنگ دانه ها در رنگ ها و جوهرها اشاره کرد .

قیمت پودرآلومینیوم

مجموعه باهوران پودرآلومینیوم را با کیفیت بالا و قیمت منصفانه به شما خریداران عزیز ارائه می کند . جهت سفارش محصول با شماره تلفن 09127910460 تماس حاصل نمائید .

چگونه می توان پودرآلومینیوم را سفارش داد ؟

باتوجه به کاربردهای گسترده و تنوع فروش پودرآلومینیوم شما خریداران عزیز می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصول با کارشناسان مجموعه باهوران تماس حاصل نمائید .

سخن پایانی

به طور کلی پودر آلومینیوم یکی از مواد شیمیایی پرکاربرد در صنایع به شمار می رود و با توجه به مزایا و ویژگی های مفیدی که دارد یک ماده مهم به شمار می رود .