بست کرکره ای هبلکس

 

یکی دیگر از انواع بست های هبلکس،بست کرکره ای است . این بست ها جایگزینی مناسب برای بست های ثابت هستندکه نحوه اجرای آسان تری دارند . بست های کرکره ای به شکل یک ورق مستطیل شکل وموجدار می باشد . نحوه ی اجرای آن ها نیز تا حدودی شبیه به اجرای بست ثابت است . برای به کارگیری این نوع بست هبلکس نیازی به تخلیه ی میان بلوک ها با شیارزن نیست . تنها نیاز است، که بست به صورت عمودی میان دو بلوک قرارگرفته وبا ضربات چکش وارد بلوک ها شود . بااین کار درست مانند بلوک ثابت اتصال بلوک ها مستحکم تر ودیوار یکپارچه تر خواهد بود.

این نوع بست، عملکرد خیلی خوبی دارد . همچنین باعث افزایش اتصال بلوک ها به هم، و یکپارچگی در دیوارها خواهد شد.

برای آنکه بتوان دو بلوک هبلکس را به کمک این بست، در کنار هم چسباند و مانع از جداشدگی و گسست آنها شد، می بایست در اولین قدم، برای خرید بست کرکره ای با کیفیت عمل کرد . بعد از این، نوبت به قرار دادن بست ها در داخل بلوک ها می رسد.

نحوه کلاف کردن هبلکس با بست کرکره‌ای

جهت اتصال افقی و عمودی بلوک‌های هبلکس به همدیگر از ورق‌های گالوانیزه دارای زیگزاگ به نام میخ پلاک استفاده می‌شود . در محل درز عمودی هر دو بلوک یک قطعه میخ پلاک به وسیله چکش داخل هر دو بلوک کوبیده می‌شود تا بلوک ها به هم کلاف گردیده و شیوه صحیح کلاف‌شدگی فاق و زبانه عملیاتی گردد.

جهت استحکام و پایداری دیوار پس از اجرای هر 2رج (50 سانتی‌متر) برای دیوارهای بیرونی و هر 3رج (75 سانتی‌متر) برای دیوارهای داخلی از این بست استفاده نمایید .

جهت خرید و اطلاع از قیمت با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید.